Da li pravilno štitite bebu u kolicima od vrućine?

Ako kao i mnogi roditelji, stavljate peškir, krpu ili pamučnu pelenu preko kolica da biste zaštitili dete od jakog sunca - vreme je da to prestanete da radite...

Jeste da na prvi pogled izgleda kao odlično rešenje - stvarčica koja prekriva otvoreni deo kolica sprečava zrakovima sunca da dođu do bebe i prave joj hlad - ali kada bolje razmislite taj, nazovimo ga prekrivač, ne dozvoljava svežem vazduhu da dođe do bebe i stvara veliku zaparu. Samim tim se stvara veća temperatura u delu u kojem je beba, umesto da bude makar malo hladnije i prijatnije. To isto važi i ako se odlučite da stavite preko materijal koji je lagan i prozračan!

Kada se dete nalazi u prostoru u kojoj je temperatura previše visoka i još bez svežeg vazduha, njegova telesna temperatura može dosta narasti, čak i do pet puta brže nego što se to dešava kod jedne odrasle osobe. To može dovesti do pregrejavanja, dehidratacije i mnogih drugih, sličnih problema zbog kojih se vaša beba može naći u velikoj životnoj opasnosti.

Da biste zaštitili vašu bebu od sunca i vručine dok je u kolicima, najbolje je da koristite mali suncobran, koji se uglavnom dobija uz kolica. Na taj način će beba biti u hladu, a imaće dovoljno vazduha. Ukoliko nemate suncobran, onda možete staviti makar gazu koja je pokvašena, ali onda morate bebu proveravati na svakih 10 - 15 minuta. Koliko je i takav vid zaštite bitan, toliko je bitan i izbor kolica. Naime, najbolje je kupiti visoka kolica, jer na taj način beba neće biti u visini gde ima najviše prljavog vazduha, ali i toplote koja isparava sa asfalta.

V.R.

All Rights Reserved. | 2009 - 2024. Copyright© Mini STUDIO Publishing Group. | Uslovi korišćenja | Developed by Mini STUDIO Publishing Group