Spisak proizvoda koji hidriraju suvu kožu iznutra

Ovo se ponekad desi svakoj devojci: jednog dana otkrijete da vam je koža, uprkos kremama i serumima, suva i peruta se.

Šta radimo u tim situacijama? Hidriramo kožu iznutra odgovarajućim proizvodima.

Zdrave masti

Suva koža se ne može pravilno hidrirati bez odgovarajuće podrške. Zdrave masti su ključni igrači i pomagači u ovom teškom zadatku. U organizam se dostavljaju iz maslina i maslinovog ulja ekstra klase. Glavni sastojak ovde je oleinska kiselina, koja kožu čini elastičnom. Ovo, zauzvrat, omogućava hranljivim materijama da ostanu u telu, a toksinima da ga napuste. A čak i bez „dobrih“ masti, koža neće moći da apsorbuje antioksidante sadržane u voću, žitaricama i povrću. Takođe je potrebno dodati orahe i laneno seme u ishranu. Oni su izvori omega-3 i omega-6 masnih kiselina, koje će u kombinaciji pomoći koži da se brzo oporavi.

Bademi, izvor vitamina E, koji je od vitalnog značaja za kožu, imaće opipljivu korist u procesu održavanja ravnoteže vode u koži. Osim toga, vlasnici suve kože treba da jedu masnu ribu. Posebno je koristan losos, koji je odličan izvor omega-3 i selena. Boja kože, sjaj i elastičnost zavise od ovog minerala, a selen takođe pomaže koži u procesu uklanjanja toksina i nečistoća.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by F. (@fvlyacelik)

Narandžasto voće i povrće

To su dinja, mango, bundeva, šargarepa, slatki krompir i papaja. Upravo oni sadrže supstancu beta-karoten iz koje se kasnije sintetiše vitamin A koji obožava naša koža.

Krastavci

Krastavci su sačinjeni od 96% vode, sadrže samo 17 kalorija i bogati su hranljivim materijama kao što su kalijum, vitamin C i dijetalna vlakna. Silicijum, koji se nalazi u povrću bogatom vodom, zasićuje kožu vlagom i povećava njenu elastičnost.

Bobice

Borovnice i maline su bogate antocijaninima, jedinjenjima koja štite od ultraljubičastog zračenja. Pored toga, apsolutno sve bobice su super koktel svežine i lepote kože zahvaljujući prirodnim antioksidansima koji se nalaze u njima.

Prirodni jogurt

Jogurt je od vitalnog značaja za zdravlje kože. Bogat je probioticima, korisnim bakterijama koje mogu umiriti upalna stanja kože kao što je ekcem. Izbor je raznovrstan. Samo se klonite slatkih jogurta što je više moguće. Možete uzeti grčki jogurt i dodati med (koji je takođe neophodan za kožu: ima puno antioksidanata i antiinflamatornih svojstava) i bobičasto voće.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by F. (@fvlyacelik)

Agrumi

Argumi sadrže obilje vitamina C, prirodnog antioksidansa koji efikasno štiti kožu od štetnog dejstva spoljašnjih faktora, posebno od ultraljubičastog zračenja i zagađenja vazduha.

Citrusi su sačinjeni od 80-90% vode, što je odličan prirodni hidratant. Osim toga, vitamin C neverovatno povećava zaštitnu funkciju kože, zahvaljujući kojoj je u stanju da zadrži više vode i da ostane glatka i zasićena dugo vremena. Ne zaboravite na kivi, koji je u stanju da zadovolji dnevnu potrebu tela za ovim vitaminom.

Avokado

Superhrana koja ne samo da se bori sa viškom kilograma, već je u stanju da pruži moćan efekat protiv starenja uz redovnu konzumaciju, pomažući da koža ostane mlada i lepa. Sve ovo je zbog sadržaja vitamina B i mononezasićenih masnih kiselina.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by F. (@fvlyacelik)

Jaja

Jaja su neka vrsta koktela hranljivih materija, minerala i vitamina koji pomažu u održavanju nivoa vlage u koži. Važan uslov je upotreba kuvanih jaja, ne preporučuje se prženje, kako ne bi snabdevali telo zasićenim mastima, koje su štetne za stanje kože. Jaja sadrže proteine, vitamine B, lutein i sumpor, koji čuvaju elastičnost kože.

Paradajz

Paradajz je sačinjen od 94% vode i ima samo 20 kalorija, a takođe se smatra bogatim izvorom kalijuma, fosfora i vitamina A i C, koje voli suva koža! Pored toga, paradajz sadrži veliku količinu pigmenta likopena, koji se smatra moćnim antioksidansom. To znači da će paradajz pomoći u zaštiti kože od preranog starenja i akni. A beta-karoten sadržan u njemu štiti kožu od negativnih uticaja okoline i od ultraljubičastog zračenja.

Pečeni krompir

Jedan pečeni krompir sadrži 75% dnevne vrednosti bakra. A bakar je još jedna superhrana za kožu: u kombinaciji sa vitaminom C i cinkom proizvodi elastin. Od elastina zavise elastičnost i mladost kože, kao i njena sposobnost regeneracije.

Zeleno lisnato povrće

Spanać, zelena salata, rukola, kupus se sastoje od 95% vode, a bogati su i vitaminima A i C, koji su, kao što je već pomenuto, odlični za negu kože. Pored toga, zeleno lisnato povrće sadrži minerale, antioksidante i hranljive materije koje efikasno pomažu u detoksikaciji. Zeleno povrće sadrži komponente koje proizvode kolagen.

Svakodnevno je u ishranu preporučljivo dodati spanać ili kupus, jer oni sadrže antioksidans koji se zove lutein. Da biste dobili rezultat, biće vam potrebno najmanje 10 mg ove supstance, što odgovara 120 g spanaća i oko 60 g kupusa. Nedavna francuska istraživanja su pokazala da ovi proizvodi zasićuju kožu vlagom, poboljšavaju njenu elastičnost i uklanjaju fine bore. Redovna konzumacija kupusa, spanaća i špargle povećava sposobnost organizma da proizvodi kolagen i efikasno koristi ovaj protein.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by F. (@fvlyacelik)

Pasulj

Najneverovatniji proizvod - na kraju. Pasulj ne samo da savršeno uklanja bore, čini ten ujednačenim, a kožu mekom i lepom, već je sposoban za neverovatne stvari. Čudesni pasulj može pomoći telu da proizvede hijaluronsku kiselinu, koja je odlična za odlaganje procesa starenja kože. Osim toga, pasulj štiti kožu od dermatitisa, osipa i pojave pigmentnih mrlja. Jedite ga najmanje dva ili tri puta nedeljno.

All Rights Reserved. | 2009 - 2024. Copyright© Mini STUDIO Publishing Group. | Uslovi korišćenja | Developed by Mini STUDIO Publishing Group