Nega tokom zimskih snežnih dana

Zaštitite na pravi način celo telo tokom niskih temperatura...

Nezavisno od toga da li ćete provesti čitavu zimu na nekoj planini, uživajući u skijanju ili jednom izaći sa detetom na sankanje, našem telu je potrebna celokupna i pravilna nega. Niske temperature u tandemu sa vetrom nam mogu naneti dosta štete, ako se pravilno ne zaštitimo.

Pročitajte ovih šest pravila koji će vam pomoći da zaštitite pravilno celo telo - od glave do pete.

1. Oči

Sigurno vam se nije samo jednom desilo, već nekoliko puta da ste osetili bol u očima i glavi i da niste mogli da gledate kada ste izašli iz stana napolje na sneg. To se naziva „snežno slepilo“ koje nastaje zbog izloženosti sunčevim zracima koji se reflektuju o snežnu površinu. Efekti „snežnog slepila“ mogu trajati i do 48 sati ili čak oštetiti rožnjaču oka, pogotovo kod ljudi koji imaju svetlije oči.

Da biste to izbegli, obavezno pre izlaska na sneg stavite naočare za sunce ili masku za skijanje (ako ste se uputili na skijanje) i ne skidajte ih do kraja dana.

2. Kosa

Hladan vazduh izaziva pucanje kose i rascvetavanje krajeva. Ova oštećenja važe za sve, i za one sa kratkom ili dugom zdravom kosom.

Povedite računa o šamponu koji koristite. Trebalo bi da šampon bude za suvu kosu, a nakon njega treba stavljati regenerator, kao i maske za oporavak kose koja će vratiti vlažnost i gipkost kosi. Takođe se postarajte da što češće nosite kapu!

3. Mišići tela

Kretanje po snegu je teže, nego po ravnoj površini, pa se zbog toga više aktiviraju mišići. Ako se niste bavili nekom fizičkom aktivnošću u poslednje vreme, vrlo je moguće da ćete dobiti upalu mišića.

Da biste sebi olakšali, priuštite sebi malo slobodnog vremena i toplu terapeutsku kupku, koja će vas relaksirati i opustiti vam mišiće maksimalno. Umornim i hladnim nogama pružite kompletnu, adekvatnu negu - masažu sa uljem ili posebnim kremama.

4. Usne

Koža usana je generalno jako osetljiva, pa treba povesti više računa o njoj, pogotovo tokom zimskih dana, koji su postali jako hladni. Na usne ne deluje samo hladnoća, već i sunce - koje nam se ne čini tako štetno (ali jeste). Iz tih razloga na usne često stavljajte zaštitni balzam za negu i hidrataciju, sa UV filterima. Takođe su dobre i masti za usne, koje će ih preko noći oporaviti.

5. Koža koja je izložena suncu

Opekline od sunca nisu pojava koja se dešava samo preko leta!

Sunce je sunce, i to što je nama hladno i izgleda nam manje štetno, uopšte ne mora da znači da kožu ne moramo da zaštitimo od njegovog zračenja. Sneg može reflektovati i do 85% UV sunčevih zraka, pa opekotine dobijene tokom skijanja ili dana provedenog napolju mogu biti intezivnije i bolnije od onih, dobijenih tokom sunčanja na moru.

Bukvalno svaki deo kože koji je izložen suncu, mažite kremama sa zaštitnim faktorom.

6. Ruke

Ruke su skoro uvek izložene spoljnim efektima, nezavisno od godišnjeg doba. Da biste izbegli suvu, crvenu i hrapavu kožu, redovno mažite hidratantu kremu i nosite je svuda sa sobom u tašni. Za preko dana kupite laganu kremu koja se brzo upija, a za noć izaberite jake i masne kreme koje će obnavaljti kožu ruku dok spavate.

V.R.

All Rights Reserved. | 2009 - 2024. Copyright© Mini STUDIO Publishing Group. | Uslovi korišćenja | Developed by Mini STUDIO Publishing Group