Slana lampa - funkcionalno umetničko delo

Slana lampa nije samo zanimljiv ukras, već pre svega element koji pozitivno utiče na naše zdravlje i dobrobit.

Problemi sa koncentracijom, nesanica ili iscrpljujuće alergije samo su neki od problema koji se mogu rešiti slanom lampom.

Slane lampa - odakle dolazi?

Prve slane lampe su se pojavile kada su umetnici "rudari" tražili način da stvore funkcionalno umetničko delo. Tokom 80-ih godina počele su da se masovno proizvode i tako stekle svoju popularnost. Današnje slane lampe  dolaze iz rudnika soli ili iz Pakistana i Irana, gde takođe možemo pronaći ležišta kamene soli.

Slana lampa nije samo zanimljiv ukrasni element, već ima i druga svojstva koja su nam dragocena. Slana lampa počinje da radi pod toplotom koju sijalica emituje. Kamena so iz koje je izrađena lampa ima sposobnost da emituje negativne jone, a karakteriše je i niska krhkost, dobra svetlosna provodljivost i laka rastvorljivost u vodi. Međutim, to nema nikakve veze sa solju koju nalazimo u našoj kuhinji.

Slana lampa je pre svega originalan i vrlo atmosferski element unutrašnjeg uređenja. Nežno osvetljava sobu toplom žutom ili ružičasto-narandžastom svetlošću. Kad je upalimo, lampa počinje da emituje negativne jone koji pozitivno utiču na naše zdravlje i dobrobit.

Slana lampa: bori se protiv alergija

Slana lampa se posebno preporučuje osobama koje pate od alergija i astme. Joni oslobođeni pod uticajem toplote čiste vazduh od prašine, čestica gljivica i plesni. Pošteno je reći da su slane lampe prirodni jonizatori vazduha. Pored toga, lampa sadrži dragocene minerale koji povoljno utiču na zdravlje gornjih disajnih puteva. Stavljanjem u vaš dom smanjićete rizik od alergija i problema sa disanjem (joni dezinfikuju disajne puteve). Tako će vam lampica koja se koristi tokom perioda povećane prehlade i gripa pomoći da ostanete zdravi.

Slana lampa: čisti vazduh

Slana lampa će zahvaljujući proizvodnji negativnih jona pomoći u čišćenju vazduha u našem domu od bakterija i patogenih mikroorganizama. Štaviše, lampa povećava količinu kiseonika u prostoriji, a to je izuzetno važno pre svega u jesen i zimu kada se nivo smoga povećava.

Slana lampa: dobro raspoloženje

Povećani sadržaj kiseonika nije samo lakše disanje i čistiji vazduh, već i bolje raspoloženje, pročišćen um i osećaj unutrašnjeg mira. Slana lampa eliminiše negativan uticaj računara i televizora na naše zdravlje, tako da možemo uživati u osećaju unutrašnjeg odmora kada provodimo vreme kod kuće. Čak i kratak odmor uz lampu učiniće da se napunimo pozitivnom energijom i spremni smo da obavljamo svoje svakodnevne zadatke.

Slana lampa: olakšava da zaspite

Pozitivni joni koji se eliminišu slanom lampom čine da naše telo pati od poremećaja normalne cirkulacije krvi. Zbog toga se premalo kiseonika prenosi u mozak, što dovodi do problema sa spavanjem i nesanice. Da biste uživali u ugodnom snu, upalite slanu lampu nekoliko sati pre spavanja.

Slana lampa: poboljšava koncentraciju

Negativni joni, proizvedeni pomoću slane lampe pod uticajem toplote, podstiču proizvodnju serotonina. To je, između ostalog, odgovorna supstanca za dobrobit, osećaj sreće i za fokusiranje mozga na naše aktivnosti. Svetiljka čini naš um efikasnim i može se fokusirati na aktivnost, zbog čega se preporučuje svim ljudima koji uče i onima koji svakodnevno moraju biti fokusirani i pažljivi.

Slana lampa: ubrzava metabolizam

Minerali sadržani u slanoj lampi prirodno poboljšavaju rad probavnog sistema. Između ostalog, oni ubrzavaju metabolizam, poboljšavaju pokrete creva i poboljšavaju cirkulaciju krvi. Zahvaljujući tome, metabolizam deluje najvećom brzinom, a creva mnogo lakše apsorbuju hranljive materije koje obezbeđuje.

Slana lampa - kontraindikacije

Ne postoje posebne kontraindikacije za upotrebu slanih lampi, ali vredi zapamtiti da je u svemu važna umerenost. Kontraindikacije se mogu pojaviti kada počnemo da govorimo o slanim pećinama, koje na drugačiji način utiču na naše telo.

Lampe se mogu kupiti, između ostalog, na Internetu, na pijacama minerala ili u nekim prodavnicama osvetljenja.

claudia.pl

All Rights Reserved. | 2009 - 2024. Copyright© Mini STUDIO Publishing Group. | Uslovi korišćenja | Developed by Mini STUDIO Publishing Group