5 znakova da stres na vas utiče više nego što vam se čini

Čak i kada vam se čini da se uspešno nosite sa svim izazovima, stres se može pokazati kroz emocije i to kako reagujete na najobičnije događaje.

Razumemo kako osećaji mogu sugerisati da živite u stalnoj napetosti.

Kako emocije utiču na stres

Da biste naučili kako da upravljate emocijama i formirate zdrave mehanizme za prevazilaženje stresa, važno je da jasno identifikujete situacije koje vas izbacuju iz ravnoteže. Za početak, shvatite razliku između onoga što uzrokuje stres (okidače) i samog stresa (vaša reakcija na njih). Rok na poslu, bučna deca ispred prozora - to su okidači. Stres ne stvaraju oni, već emocije koje iskusite sa njima.

Prema mišljenju stručnjaka ako osoba stalno doživljava negativne emocije - ljutnju, razočaranje, depresiju, ogorčenost, nesigurnost, sramotu, krivicu - mozak počinje da registruje te informacije kao normalne, tada ti osećaji postaju automatska reakcija na okidače.

Osoba je pod stresom bukvalno iz bilo kojeg razloga. Iako je stres štetan za mentalno i fizičko zdravlje, može biti koristan. Na seminarima za upravljanje stresom objašnjeno je da postoje dve vrste stresa: pozitivan i negativan. Dobar stres je neophodan za pripremu važnog sastanka, prezentacije ili bilo koje druge aktivnosti koja izaziva nervozu. Ali protok hormona stresa tokom nevolje izaziva maglovito razmišljanje. Razmislite kako da shvatite da je veća verovatnoća da ćete doživeti negativan stres nego pozitivan.

M.L.

/heroine.ru

« 1 2 3 4 5 »

All Rights Reserved. | 2009 - 2024. Copyright© Mini STUDIO Publishing Group. | Uslovi korišćenja | Developed by Mini STUDIO Publishing Group