Dodajte vodu: 5 grešaka prilikom hidratacije kože

Ako se ritual hidratacije zanemaruje, koža može izgledati već u trideset godina kao u šezdeset. Dermatolog nam otkriva šta je bolje da ne radimo ako želimo da sačuvamo mladost i lepotu (a time i normalan nivo hidratacije).

Ne pijete dovoljno vode

Možete naneti na kožu litre hidratantnih krema, ali sve će biti beskorisno ako ne pijete vodu. Hidrofikseri sadržani u kozmetičkom proizvodu zaista privlače vlagu, ali je uzimaju ne iz vazduha, već iz našeg tela: krvotoka i ćelija. Ako telo ne dobije dovoljno tečnosti, jednostavno neće dati dragocene kapi u integritetna tkiva (moguće je živeti sa suvom kožom, ali sa zgušnjavanjem krvi i stvaranjem tromba to je vrlo teško). Konzumiranje vode je važna komponenta nege kože! Govorimo o čistoj vodi za piće, dok kafa, čaj, supe, smutiji itd. ne smatraju se „vodom“ (neki od njih uglavnom dehidriraju telo - posebno jak čaj, kafa i alkohol).

Ali i ovde je mera važna: ako pijete pet litara vode dnevno, nećete postići ništa osim neravnoteže mineralnih soli i uzbudljivog dana u toaletu. Na primer, reklamiranih 1,5 litara dnevno treba da popije žena teška 50 kg, a žena veće težine moraće da poveća količinu vode.

Leti - hidratacija, a zimi - nega

Negu treba birati prema vrsti i stanju kože, a ne prema vremenu izvan prozora. Leti je priča jasnija: toplota, klima uređaji i ultraljubičasto svetlo „tope“ vlagu iz epiderma, a ako se sve to dopuni slanom vodom, onda su uslovi za razvoj dehidracije idealni. Ali koži je potrebna hidratacija tokom cele godine, pa čak i po hladnom vremenu potrebne su joj dve stvari: hidratacija (a ne ishrana, kako mnogi pogrešno veruju) i zaštita. Hladni vazduh sadrži vrlo malo vlage, a uređaji za grejanje uzimaju poslednje kapi sa kože, tako da hidratacija mora biti prisutna u zimskoj nezi. Postoji mišljenje da je zimi nemoguće koristiti vlagu, jer se "može zamrznuti" i naškoditi epidermu. Zapravo to nije slučaj. Da biste izbegli probleme, lice samo treba da upije kremu (za to treba najmanje pola sata) i možete bezbedno da izađete čak i na hladnom .Ako uopšte nemate vremena, odložite hidratantni ritual za veče.

Koristite samo anti age proizvode za starenje kože

Sa godinama nivo hidratacije kože opada, ali nakon 30 godina većina nas „podrazumevano“ prelazi sa hidratantnih tretmana na anti-age. Vreme je da kažemo da gotovo nijedan tretman ne deluje na dehidriranoj koži: čak i veoma skup proizvod protiv starenja neće se pokazati ni na koji način ako tkiva nemaju dovoljno vode. Tečnost je neophodna za normalno funkcionisanje ćelija, a ako je ima malo, ne dolazi u obzir nikakvo obnavljanje (i još više, stimulacija). Stoga, ako je koža dehidrirana, ne morate započeti sa izglađivanjem bora, već sa hidriranjem. Najbolje je kombinovati sredstva protiv starenja sa hidratantnom kremom (na primer, kremu za lifting lica dopuniti maskom sa hijaluronskom kiselinom, ekstraktom aloe i vitaminima).

Ne hidrirate masnu kožu

Dehidrirana koža, čak i ako nije vrlo masnog tipa, često počinje da sija. Protiv ove pošasti počinjemo da se borimo uz pomoć alkoholnih tonika i maski od bele gline. Kao rezultat, masni sjaj postaje još intenzivniji, ali dodaju mu se komedoni i bubuljice, što je dopunjeno strašnim osećajem zategnutosti nakon pranja vodom i, konačno, pilinga. Proces se objašnjava jednostavno: kada koža počne da oseća nedostatak vlage, lojne žlezde, pokušavajući da „začepe“ svoje ostatke, počinju intenzivno da proizvode lipide. Tako koža, koja u početku nije bila sklona mašćenju, postaje problematična zbog nedostatka vode.

Nada za ulja

Mnogi od nas su uvereni da što je krema gušća, masnija i tekstura bogatija, to je bolja hidratacija. U stvari, čest je razlog tekstura - ulja koja nisu hidro-fiksirajuća sredstva. Ulja su hranljivi sastojci koji u određenoj meri mogu da održe hidrataciju tkiva, ali je ni na koji način ne povećavaju. Uglavnom ulja nisu hidratantni sastojci i beskorisno je oslanjati se na kremu obogaćenu njima (ili čak tubu „baznog“ ulja kupljenu u apoteci). Ako zaista želite „prirodno“, potražite proizvod sa uljima i aditivima koji zadržavaju vlagu (hijaluronska kiselina ili hitosan): tada će proizvod zadržati vlagu iznutra i sprečiti njeno isparavanje spolja. Hidratantni efekat ne zavisi ni od teksture proizvoda: lagani gel može pomoći čak i bolje od masnog balzama - sve je u sastavu.

All Rights Reserved. | 2009 - 2024. Copyright© Mini STUDIO Publishing Group. | Uslovi korišćenja | Developed by Mini STUDIO Publishing Group