5 mitova o vaginizmu

Vaginizam se često naziva "strah od seksa".

Ova bolest se manifestuje u nevoljnoj i veoma bolnoj kontrakciji mišića vagine, koja ometa intimnost. Jednostavno rečeno, vagina izgleda kao da je “zatvorena”, sprečavajući partnera da prodre.

Kako razlikovati vaginizam od drugih bolesti i zašto se ove pojave ne bi trebalo bojati?

Vaginizam je rezultat "neusklađenosti" dimenzija

Presuda da je bol tokom penetracije zbog uske vagine ili prevelikog penisa je stereotip. Vaginizam je nevoljna kontrakcija mišića koja u principu ometa mogućnost penetracije, bez obzira na veličinu genitalnih organa. Vaginizam se može javiti samo tokom odnosa. I ne! Kontrakcije mišića, praćene bolom, mogu se javiti u bilo kom obliku vaginalne penetracije. Možete se susresti sa vaginizmom tokom upotrebe tampona, masturbacije ili ginekološkog pregleda.

Vaginizam nastaje zbog različitih uzroka

Uzroci vaginizma su različiti. To može biti strah od prve penetracije ili rezultat predrasuda za koje se sugeriše da je seks nemoralan. Takođe, vaginizam se može razviti tokom povrede ili gljivične infekcije. Mnoge žene sa vaginizmom nikada nisu bile izložene nasilju i seksualnom uznemiravanju.

Vaginizam se može izlečiti psihoterapijom

Psihoterapija je važna faza u lečenju vaginizma, ako je bolest uzrokovana psihološkim uzrocima. Međutim, razgovori sa specijalistom za eliminisanje ovog stanja nisu dovoljni. Najčešće se kombinuje sa posebnim setom vežbi za mišiće karličnog dna. Kod nekih se bol smanjuje nakon 2-3 nedelje tretmana, dok je kod drugih žena potrebno 2-3 godine da se potpuno oslobode vaginizma.

Vaginizam ne dozvoljava da doživite orgazam

Na sreću, seks nije ograničen samo na vaginalnu penetraciju. Žene koje pate od vaginizma mogu uživati u drugim oblicima fizičke intimnosti. Nakon uspešnog lečenja, orgazam je moguć tokom klasičnog odnosa.

M.L.

foto:7sisters.ru/

All Rights Reserved. | 2009 - 2024. Copyright© Mini STUDIO Publishing Group. | Uslovi korišćenja | Developed by Mini STUDIO Publishing Group